Szukaj
Musisz uaktualnić Flash Player'a
Start › Oferta wydawnicza SPOA
 
 
Centrum Aktywizacji Zawodowej i Społecznej dla Dorosłych Osób z Autyzmem
ul. Witomińska 9
81-311 Gdynia
tel./fax: (58) 661-71-36
e-mail:
 
 
Centrum Aktywizacji
Zawodowej i Społecznej
dla Dorosłych Osób z Autyzmem
ul. Mierosławskiego 9A
80-430 Gdańsk
tel. 779 722 104
centrumgdansk@spoa.org.pl

 
Oferta wydawnicza SPOA
 
 

!!! PRZEPRASZAMY !!!

AKTUALNIE NAKŁAD WSZYSTKICH KSIĄŻEK ZOSTAŁ WYCZERPANY !!!

 

Wszystkie książki można nabywać bezpośrednio w Stowarzyszeniu lub składać zamówienia drogą telefoniczną, listowną, faxem, lub na adres e-mail:biuro@autyzmcentrum.org.pl.  Przy sprzedaży wysyłkowej (za zaliczeniem pocztowym) do ceny książek doliczane są ceny pocztowe.

 1. THEO PETERS „AUTYZM – co to jest i jak go rozpoznać?” 
  Napisana przystępnym językiem książka zawiera zdobyte dotychczas informacje na temat autyzmu, jego przyczyn i sposobów diagnozowania oraz rodzajów możliwej terapii. Szczególnie polecana rodzicom, niepewnym co do rodzaju zaburzenia zaobserwowanego u swojego dziecka.
   
  zamawiam pocztą elektorniczną                                                                  CENA 12 zł 2. „EDUKACJA OSÓB AUTYSTYCZNYCH W PRAKTYCE
  I BADANIACH NAUKOWYCH”,(RED. HANNY JAKLEWICZ) 

  Konferencja naukowa Gdańsk, 5.12-6.12.1997,Gdańsk, SPOA. Książka stanowi zapis konferencji naukowej „Edukacja osób autystycznych w praktyce i badaniach naukowych”, która odbyła się w grudniu 1997 roku. Wśród autorów referatów są m.in.: H.Jaklewicz,T.Gałkowski,Z.Kułakowska,Z.Szot, M.Wroniszewski. Tematyka zawiera się miedzy diagnozą a terapią dzieci z autyzmem oraz z zespołem Retta. Odrębną część książki stanowią sesje panelowe i streszczenia warsztatów na temat terapii behawioralnej.

  zamawiam pocztą elektorniczną                                                                   CENA 25 zł

 3. LYNN MCCLANNAHAN i PATRICIA J. KRANTZ,
  „PLANY AKTYWNOŚCI DLA DZIECI Z AUTYZMEM. 
  UCZENIE SAMODZIELNOŚCI”
  SPOA, Gdańsk 2002 Proste, a zarazem rewolucyjne narzędzie nauczania. Książka uczy jak opracowywać plany aktywności dzieci autystycznych tak, by umożliwić im wykonywanie czynności przy znacznie zredukowanej kontroli ze strony dorosłych osób. W tej książce rodzice i profesjonaliści znajdą szczegółowe instrukcje, które pomogą im ułożyć plan aktywności zarówno małych dzieci, młodzieży jak i dorosłych.    

  zamawiam pocztą elektorniczną                                                                  CENA 28 zł

 4. "TERAPIA BEHAWIORALNA OSÓB Z AUTYZMEM.
   WYBRANE ZAGADNIENIA”
   (POD RED. MAŁGORZATY RYBICKIEJ)
     
   SPOA, Gdańsk 2003. Książka zawiera materiały z I Międzynarodowej Konferencji dotyczącej Terapii Behawioralnej Osób z Autyzmem, która odbyła się w Gdańsku w dniach 7 – 9 czerwca 2002 r. Odpowiedzi na pytania, czym jest terapia behawioralna, czym się zajmuje w odniesieniu do osób z autyzmem, jakimi metodami się posługuje, jak udowodnić jej skuteczność, dają wybitni specjaliści: prof. Ivar Lovaas – twórca Programu Wczesnej Interwencji na Uniwersytecie Kalifornijskim, dr Patricia Krantz i dr Lynn McClannahan – dyrektorki Princeton Chold Development Institute. Na temat doświadczeń polskich ośrodków piszą praktycy – terapeuci z Gdańska, Krakowa i Poznania.     

  zamawiam pocztą elektorniczną                                                                  CENA 20 zł

 5. KOLET JANNSEN, „MÓJ BRAT JAK HURAGAN”  
  Wydawnictwo Novus Orbis we współpracy ze SPOA, Gdańsk 2004. Jest to współczesna powieść dla młodzieży dotycząca problematyki autyzmu. Flamandzka pisarka w przystępny, prosty sposób przedstawia fragment życia autystycznego Andreasa, stara się opisać jego sposób widzenia świata, jego reakcje i odczucia wobec wydarzeń z jego życia w zestawieniu z  odbiorem tych samych wydarzeń i reakcji Andreasa widzianych oczami jego siostry.   

  zamawiam pocztą elektorniczną                                                                   CENA 15 zł

SERIA BROSZUR:
Jak kierować zachowaniem Wydawcą oryginalnej wersji jest amerykańskie wydawnictwo PRO-ED, a redaktorami serii są wybitni teoretycy i praktycy terapii behawioralnej R.Vance Hall i Marylin L.Hall

 1. R.Vance Hall , Marylin L.Hall, Jak stosować wzmocnienia
 2. Sebastian Striefel, Jak uczyć przez modelowanie i imitację
 3. R.Vance Hall , Marylin L.Hall, Jak stosować systematyczną
  uwagę i aprobatę
 4. Teodoro Ayllon, Jak stosować gospodarkę żetonową i system
  punktowy
 5. Nathan H. Azrin, Victoria A. Besalel, Jak stosować praktykę
  pozytywną, autokorekcję i hiperkorekcję
 6. Karen Esveldt-Dawson, Alen E. Kazdin, Jak utrwalać wyuczone
  zachowanie 

  przeczytaj opis                                                                                        CENA 8 zl (koszt jednej broszury)
 
 
Projekt i wykonanie Excelo. / Powered by excelo true CMS system.
Polityka prywatności
 
Zastrzeżenia prawne