Szukaj
Musisz uaktualnić Flash Player'a
 
 
Centrum Aktywizacji Zawodowej i Społecznej dla Dorosłych Osób z Autyzmem
ul. Witomińska 9
81-311 Gdynia
tel./fax: (58) 661-71-36
e-mail:
 
 
Centrum Aktywizacji
Zawodowej i Społecznej
dla Dorosłych Osób z Autyzmem
ul. Mierosławskiego 9A
80-430 Gdańsk
tel. 779 722 104
centrumgdansk@spoa.org.pl

 
Zrealizowane projekty
 
 
Projekt  "Żyć Razem"
 
Od 2 Stycznia 2006 roku do 31 grudnia 2007 roku, nasze Centrum realizowało projekt pod nazwą: " Żyć Razem"

 

Celem projektu było prowadzenie i rozszerzanie statutowej działalności Stowarzyszenia Pomocy Osobom Autystycznym, służącej aktywizacji zawodowej osób z niepełnosprawnością intelektualna umiarkowaną
lub znaczną i autyzmem.

Centrum zatrudniało dwunastu doradców zawodu oraz superwizora, bedących jednocześnie wykwalifikowanymi terapeutami. Zgodnie z projektem ich zadaniem było przygotowanie dorosłych osób z autyzmem do podjęcia aktywności zawodowej i prowadznie możliwie najbardziej samodzielnego życia. W ramach projektu osoby z autyzmem mogły korzystać z ofert i form doradctwa, dostosowanych do ich zróżnicowanych potrzeb.

Terapeuci - doradcy prowadzili na terenie Centrum trening umiejętności zawodowych, które mogą być dalej wykorzystywane u konkretnych pracodawców. Pomagali również w poszukiwaniu i utrzymywaniu stanowisk pracy.

Centrum stworzyło także bazę danych o osobach autystycznych z wojewódzctwa pomorskiego. Zgromadzone informacje służą rozszerzeniu poradnictwa oraz zorganizowaniu profesjonalnej pomocy.
Centrum zorganizowało również wyjazdowe konsultacje do osób autystycznych w środowisku.

Projekt zakończył się konferencją, której głównym celem  była zmiana postaw społecznych wobec osób autystycznych, w szczególności w środowisku pracy.

 
 
Projekt i wykonanie Excelo. / Powered by excelo true CMS system.
Polityka prywatności
 
Zastrzeżenia prawne